Достапни линкови

Киднапиран руски танкерСомалијски пирати киднапирале руски танкер кој пловел под знаме на Либерија. 23-цата членови на екипажот биле руси, а на местото на киднапирањето, на брегот на источна Африка, биле испратени руски воени бродови.
XS
SM
MD
LG