Достапни линкови

Повторно затворени аеродроми во Британија и ИрскаБританските и ирските воздухопловни власти повторно наредија затворање на делови од својот воздушен простор поради опасностите од новиот облак од пепел од вулканот од Исланд. Повеќето аеродроми во Шкотска и во Северна Ирска од изутрината се затворени. Предвидувањата се дека облакот нема да го загрози и сообраќајот од аероромот во Лондон.
XS
SM
MD
LG