Достапни линкови

Последен ден од предизборната кампања во Британија


Лидерите на политичките партии во Велика Британија денеска ќе ги упатат последните пораки до гласачите пред утрешните парламентарни избори. Според најновите истражувања на јавното мислење, во мало водство се опозиционите конзервативци пред владејачките лабуристи и либерал демократите. Премиерот Гордон Браун најави дека целосно ќе ја превземе одговорноста доколку Лабуристичката Партија не победи на изборите.
XS
SM
MD
LG