Достапни линкови

Белорусија нема да го екстрадира Бакиев


Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека нема да го предаде соборениот претседател на Киргистан Курманбек Бакиев, за да се соочи со обвиненијата во неговата земја. Лукашенко истакна дека барањето за екстрадиција на Бакиев, кој пребегна во Белорусија, е безнадежно и понижувачко за привремените власти во Бишкек.
XS
SM
MD
LG