Достапни линкови

Времето претпладне сончево, попладне променливо


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне променливо облачно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

XS
SM
MD
LG