Достапни линкови

Турски генерал и државен обвинител денеска пред суд


Турски генерал и државен обвинител денеска се на суд, соочени со обвиненија за инволвираност во организирање на бунт против власта. Новинската агенција „Анатолија“ јави дека двајцата обвинети се дел од група осомничени кои биле приведени пред два месеци. Обвинетиот генерал Салидирај Берк ги отфрли обвинувањата.
XS
SM
MD
LG