Достапни линкови

Дваесет и деветмина настрадани во САД


Најмалку дваесет и деветмина настрадале викендов во јужниот дел на Соединетите американски држави во поплавите предизвикани од обилните врнежи и истекувањето на реките, соопштија денеска спасувачките екипи. Поплавите ги зафатиле сојузните држави Тенеси, Мисисипи и Кентаки. Само во Тенеси настрадале деветнаесетмина. Шест жртви се регистрирани во Мисисипи а четворица нaстрадани има во Кентаки.
XS
SM
MD
LG