Достапни линкови

САД на Пакистан му дадоа 656 милиони долари


САД одобриле 656 милиони долари за Пакистан за трошоците на воените операции против Талибанците минатата година. Амбасадата на САД соопшти дека средствата се дел од програмата наречена Фонд за подршка на коалицијата за земји кои ги поддржуваат контра-терористичките операции.
XS
SM
MD
LG