Достапни линкови

Воени вежби на иранската морнарица во Заливот


Иранската морнарица утре започнува 8 дневни воени вежби во Заливот. Револуционерната гарда на Иран пак пред помалку од две недели одржа 4 дневни маневри на Персискиот залив, и на стратегискиот теснец Ормуз.
Хабиболах Саѕари, командант на Морнарицата на Исламската Република, изјави дека цел е проверка на одбранбените способности на иранската морнарица.
XS
SM
MD
LG