Достапни линкови

Летало се урна кај обиколницата во Бутел


Летало, според изјави на граѓани, се урнало изутрината кај обиколницата во скопската населба Бутел при што имало експлозија. Се уште нема официјални информации кому му припаѓа летало и од каде полетало. Од АРМ велат дека леталото не е нивно, а од МВР проверуваат. Екипите од војската и полицијата се на терен. Не е познато дали леталото при падот предизвикало жртви или материјална штета.
XS
SM
MD
LG