Достапни линкови

Бритиш Пeтролеум ќе плати за штетите во САД


„Бритиш Петролеум“ е подготвена да плати за штетите предизвикани од истекот на нафта од платформа во Мексиканскиот залив, изјави денеска првиот човек на компанијата Тони Хејвард. Во интервју за Амерканското национално радио, Хејвард потврдил дека неговата компанија ја превзема одговорноста за катастрофата .Американскиот претседател Барак Обама претходно рече дека нафтата која се излива во Мексиканскиот залив може да се претвори во до сега невидена еколошка катастрофа.
XS
SM
MD
LG