Достапни линкови

Како да се спречи еколошка катастрофа во мексиканскиот залив?


Белата куќа соопшти дека ќе „направи се што е во човечка моќ“ за да ги сузбие последиците од излевањето на нафтата во мексиканскиот залив, а американскиот претседател Барак Обама од прва рака бил информиран за можностите да се спречи еколошка катастрофа. Тој вчера беше во посета на мексиканскиот залив. Компанијата Бритиш Петролеум е сопственик на нафтената платформа која експлодира и потона во мексиканскиот залив .
XS
SM
MD
LG