Достапни линкови

Времето и денеска ќе биде сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од 6 до 11, а дневната ќе биде од 23 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 9, а дневна до 28 степени.
XS
SM
MD
LG