Достапни линкови

Обама отпатува во посета на Мексиканскиот залив


Американскиот претседател Барак Обама денеска отпатува во посета на Мексиканскиот Залив каде поради експлозија на платформа во сопственост на „Бритиш Петролеум“ водите се загадени со нафта. Претходно, Крајбрежната стража на САД испрати предупредување дека нафтата која истече од платформата во заливот може да се прошири од крајбрежјето на Луизиана кон бреговите на Мисисипи, Алабама и Флорида.
XS
SM
MD
LG