Достапни линкови

Неколкумина повредени во првомајските протести


Неколкумина се повредени во Германија вчеравечер по првомајските протести. Еден полицаец бил тешко повреден во Берлин а неколкумина полицајци и демонстранти биле повредени во Хамбург. Првомајски протести се одржаа и во Соединетите американски држави. Американците го изразуваа незадоволството од новиот закон за имиграци на сојузната држава Аризона, согласно кој полицијата има право да легитимира лица кои изгелдаат сомнително. Десетици илјади луѓе учествуваа на првомајски протести во Русија, Турција и Франција.
XS
SM
MD
LG