Достапни линкови

Додик бара Хрватска да ги отвори архивите


Премиерот на Република Српска Милорад Додик испрати апел до хрватските власти да ги отворат архивите и да овозможат ексхумација на телата на загинатите срби во Хрватска. Тоа би бил најдобар доказ дека Хрватска, како демократска земја која сака да стане членка на Европската унија, има воља да покаже сосема друго лице, изјави Додик. Тој дополни дека Српска и понатаму ќе им дава подршка на бегалците од Хрватска.
XS
SM
MD
LG