Достапни линкови

Експлозија во Пакистан, две лица загинале


Најмалку две лица загинале, а неколкумина биле повредени при експлозија на бомба во местото Мингора во пакистанската северо-западна провинција Сват. Пакистанската армија, во минатат година превзеде голема офанзива против талибанците во Сват, но обновувањето на насилствата укажува на можно регрупирање на милитантите.
XS
SM
MD
LG