Достапни линкови

Можни терористички напади во Њу Делхи


Американската амбасада во Индија издаде предупредување дека терористи планираат напади во Њу Делхи и ги советува своите граѓани да бидат внимателни. На веб страницата на амбасадата, на туристите им се препорачува да ги избегнуваат местата кои се најпосетувани од странци од Западот.


XS
SM
MD
LG