Достапни линкови

Курдските бунтовници убиле 4-ца турски војници во источна Турција


Курдски бунтовници во текот на изминатата ноќ нападнале една воена база во источна Турција, при што убиле 4-ца војници, а раниле најмалку 7-мина. Меѓу убиените бил и командантот на базата во близина на градот Назимие во провинцијата Тунчели.
XS
SM
MD
LG