Достапни линкови

Наредната недела Израелско-Палестински индиректни преговори


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изрази надеж дека индиректните израелско – палестински преговори ќе продолжат во наредната недела. Клинтон најави дека специјалниот американски пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел во наредните денови ќе го посети регионот.


XS
SM
MD
LG