Достапни линкови

Груевски: Шацимаркакис не е целосно информиран


,,Треба да се земат со резерва тврдењата на германскиот европратеник Јоргос Шасимаркакис дека новиот предлог на ОН за именување на македонскиот идентитет и јазикот ќе биде „македонски“ испишано на латиница,, изјави премиерот Никола Груевски. ,,Мислам дека нема да биде така. Не е целосно информиран како се одвиваат процесите, каков е редот на нештата и кои се правилата во ОН, изјави Груевски денеска при посетата на Ново Село.
XS
SM
MD
LG