Достапни линкови

Иран го предупредува Израел


Иран ,,ќе му ги пресече нозете на Израел,, доколку таа земја ја нападне Сирија. Ова, како што јавуваат агенциите, го изјавил иранскиот потпретседател Мохамад Рида Раими на крајот од неговата дводневна посета на Дамаск. Пред неколку дена американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс ги обвини Иран и Сирија дека ги вооружуваат милитантите на шиитската организација Хизболах.
XS
SM
MD
LG