Достапни линкови

,,Македонско претседателство,, прифатено во Стразбур


Претседателот на Парламентарното Собрание на Советот на Европа Мевлут Чавушоглу изјави дека Македонија ќе претседава со Комитетот на министри на Советот на Европа под терминот „македонско претседателство,,.„Колку што знам, за ова се зборува во Комитетот на министрите и таму е потврдено и прифатено дека ќе биде македонско претседателство,, изјавил Чавушоглу за Дојче Веле.
XS
SM
MD
LG