Достапни линкови

Ахмети се сретна со претставници на амбасадата на САД


Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска во Тетово се сретна со претставници на американската амбасада во Скопје на која станало збор за последниот развој на настаните во земјата и за процесот на изнаоѓање на решение за спорот со името. Како што се наведува во соопштението на ДУИ, Ахмети оценил дека заедничкото писмо на САД, ЕУ, ОБСЕ и НАТО во Скопје за имплементирањето и значењето на Рамковниот договор е на иста линија со политичките и програмските определби на ДУИ и оти меѓународните мисии се партнери за спроведување на овој договор. ,,Сето ова е во полза на главната и приоритетна цел, интеграција на земјата во евроатланските структури,, се наведува во соопштението на ДУИ.
XS
SM
MD
LG