Достапни линкови

Министрите за финансии на еврозоната в недела за Грција


Министрите за финансии на еврозоната в недела ќе се состанат во Брисел за да разговараат за грчката финансиска криза, соопшти денеска во Шангај францускиот министер за надворешни работи Бернар Кушнер. Тој потврди дека евроминистрите за финансии се во секојдневна комуникација во врска со грчката криза.
XS
SM
MD
LG