Достапни линкови

Груевски за можното влијание на грчката криза во Македонија


,,Кризата во Грција добива се посериозни размери и се плашам дека може да има поголемо влијание и врз македонската економија,, изјави премиерот Никола Груевски при денешната посета на Ново Село, прецизирајќи дека станува станува збор за најбогат сосед кој има многу инвестиции во Македонија. Груевски изрази надеж дека Европската унија, Меѓународниот монетарен фонд и грчките власти брзо и ефикасно ќе реагираат за успешно справување со кризата.
XS
SM
MD
LG