Достапни линкови

САД посветени на безбедноста на Израел


Соединетите држави ги предупредија Иран и Сирија дека непоколебливо се посветени на безбедноста на Израел и оти треба да престанат да и се закануваат на таа земја. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон синоќа во Вашингтон изјави дека со испраќањето оружје од Сирија во Либан и во Појасот Газа може да се предизвика нов конфликт на Блискиот Исток. Таа додаде дека нуклеаrното вооружување на Иран целосно ќе го дестабилизира тој регион.
XS
SM
MD
LG