Достапни линкови

Последна предизборна телевизиска дебата во Британија


Победник на синоќешната трета и последна предизборна телевизиска дебата во Британија е лидерот на Конзервативната партија Дејвид Камерон со освоени 37 насто од гласовите на гледачите. Шефот на Либерално демократската партија Ник Клег доби поддршка од 32 насто, додека актуелниот премеир и лидер на лабуристите Гордон Браун освоил нешто над 25 проценти. Синоќешнта дебата била посветена на економски теми, пред се на буџетскиот дефицит.
XS
SM
MD
LG