Достапни линкови

Невработеноста во Шпанија, над 20 насто


Стапката на невработеност во Шпанија во првиот квартал од годинава порасна на над 20 насто и е највисока во 16 те земји од еврозоната. Во март во Шпанија, според статистичките податоци, имало 4 милиони и 600 илјади невработени што е најмногу од 1997 година.
XS
SM
MD
LG