Достапни линкови

Расмусен во посета на Хрватска


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен денеска ќе допатува во Загреб. Расмусен во рамките на посетата ќе се сретне со претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ, премиерката Јадранка Косор и со министерот за одбрана Бранко Вукелиќ.
XS
SM
MD
LG