Достапни линкови

Атлетико Мадрид и Фулам во финалето


Во финалето на Лигата на Европа во фудбал ќе играат Атлетико од Мадрид и англискиот Фулам. Во синоќешните реванш натпревари од полуфиналето Атлетико беше совладан од Ливерпул со 2:1, но поради голот постигнат во гости, се пласира во финалето, додека Фулам го победи Хамбургер со 2:1. Финалето се игра на 12 мај во Хамбург.
XS
SM
MD
LG