Достапни линкови

Црвениот крст трага по исчезнати лица од руско - грузиската војна


Меѓународниот комитет на Црвениот крст денеска соопшти дека се уште трага по 47 лица кои исчезнале за време на краткиот конфликт меѓу Грузија и Русија во август 2008 година. Комитетот денеска одржа состанок со грузиските и руските власти како и со властите од Јужна Осетија, со цел спроведување на координирана потрага по исчезнатите.
XS
SM
MD
LG