Достапни линкови

За две недели ќе се пребројат гласовите од Багдад


За пребројување на сите гласови од Багдад ќе бидат потребни две до три недели, соопшти денеска ирачката Државна изборна комисија. Пребројувањето ќе почне во понеделник, изјавил првиот човек на комисијата Хамдиа ал – Хусаини. Пребројувањето го побара ирачкиот премиер Нури ал – Малики, кој тврди дека на изборите на седми март имало неправилности.
XS
SM
MD
LG