Достапни линкови

Истрага за нередите во украинскиот парламент


Во Украина е покрената истрага за нередите во Парламентот при гласањето во врска со руската поморска база. Киевскиот обвинител отворил кривична истрага за, како што се вели, хулиганизмот на некои пратеници.
XS
SM
MD
LG