Достапни линкови

Молотов коктел врз грчката амбасада во Прага


Врз амбасадата на Грција во Прага ноќеска бил фрлен молотов коктел, но никој не бил повреден. Предизвикан бил пожар од кој бил оштетен влезот во објектот. Полицијата засега нема сознанија кој го предизвикал пожарот и кои биле мотивите.
XS
SM
MD
LG