Достапни линкови

Грчката должничка криза може да има глобални последици


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу предупреди дека должничката криза на Грција може да биде катастрофална за европската и за глобалната економија. Не смее да се дозволи еден мал пожар да излезе од контрола. Тој е опасен за Грција и веќе ги чувствуваме последиците, но лесно може да се прошири, изјави Папандреу. Инаку, по Грција и Португалија, вчера и беше намален кредитниот рејтинг и на Шпанија.
XS
SM
MD
LG