Достапни линкови

Пакистан ги прегрупирал силите за да се справи со талибанците


Пакистан повлекол околу 100 илјади војници од границата со Индија кои се распоредени на границата со Авганистан за справување со талибанците во тој регион. Според Пентагон, офанзивата во тој дел на Пакистан резултирала со намалување на бунтовничките активности во источен Авганистан.
XS
SM
MD
LG