Достапни линкови

Само една четвртина од авганистанците го подржуваат Карзаи


Според извештајот на Пентагон, доставен до американскиот Конгрес, само една четвртина од авганистанците во клучните области го подржуваат претседателот Хамид Карзаи. Пентагон исто така изразува сомневање во вистинската политичка волја во Авганистан за справување со корупцијата.
XS
SM
MD
LG