Достапни линкови

Ахмадинеџад бара виза за САД


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад поднесе барање за влезна виза во САД, каде треба идната недела да учествува на продолжението на конференцијата, посветена на ширењето на нуклеарно оружје, објави денеска амбасадорката на САД во ОН, Сузан Рајс.
Портпаролот на Стејт департмент, Филип Кроули, изјавил дека ако Ахмадинеџад сака да присуствува на настанот , тие нема да го спречат.
XS
SM
MD
LG