Достапни линкови

Разговори Индија-Пакистан во Бутан


Премиерите на Индија и на Пакистан денеска ќе одржат разговори на регионален самит во Бутан. Тие присуствуваат на Самитот на лидерите на Јужна Азија. Индија ги прекина сите разговори со Пакистан, па нападите во Мумбаи во 2008-та кога загинаа околу 170 луѓе. Индија и Пакистан воделе три војни откако се избориле за независност од Британија во 1947 година.
XS
SM
MD
LG