Достапни линкови

Фратини:Косово и Србија да воспостават дијалог


Италијанскиот министер за надворешни работи, Франко Фратини ги повика Косово и Србија да воспостават "конструктивен дијалог". Фратини изјавата ја дал при крајот на вчерашната посетата на Приштина. Тој изјавил дека и двете земји имаат иста перспектива, а тоа е членството во Европската унија.
XS
SM
MD
LG