Достапни линкови

Интер во финале во Лига на шампионите


Екипата на Интер е финалист во Лигата на шампионите, откако во реваншот на полуфиналниот меч против Барселона загуби со минимални 1:0, што беше доволно за пласман во финалето, по победата во Милано од 3:1. Во финалето во Мадрид на 22. мај се среќаваат Баерн Минхен и Интер
XS
SM
MD
LG