Достапни линкови

Средба на премиерите на Пакистан и Индија


Премиерот на Индија во четврток ќе разговара со премиерот на Пакистан, потврдија од министерствата за надворешни работи н а двете земји. Двајцата шефови на влади би требало да се сретнат на регионална конференција за лидери во Бутан утре. За сега не се знае на која тема ќе бидат разговорите. Инаку, Пакистан и Индија ги заладија односите во 2008 година по нападите во индискиот град Мумбаи. Индиските власти обвинија пакистански милитанти за бомбардирањата во кои загинаа 170 лица.
XS
SM
MD
LG