Достапни линкови

Виктор Орбан - мандатар на новата унгарска влада


Унгарскиот Претседател Ласло Солиом денеска изјави дека ќе го предложи Виктор Орбан за нов мандатор на владата. Тој денеска имаше средба со Орбан чија десничарска партија Фидеш победи на парламентарните избори на неодамнешните парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG