Достапни линкови

Гејтс задоволен од плановите на Пентагон за Иран


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјави дека е задоволен со темпото со кое Пентагон планира да се спротивстави на заканата на иранската нуклеарна програма. На заедничката прес-конференција во Вашингтон, израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак изјави дека еврејската држава очекува новите санкции на Обединетите Нации врз Иран да бидат ефективни и временски ограничени.
XS
SM
MD
LG