Достапни линкови

Средувањето на грчките финансии ќе биде болно и тешко


Претседателот на Европската унија Херман Ван Ромпуј изјави дека преговорите за надминување на кризата со Грција се на добар пат. Тој рече дека околу 10 мај ке биде одржан состанок на шефови на државите на Евро зоната. Во меѓувреме, шефот на ММФ Доминик Штраус Кан, изјави дека Грција треба да се прифати дека средувањето на ситуацијата со нејзините финансии ќе биде болно и тешко.
XS
SM
MD
LG