Достапни линкови

Саркози во посета на Кина


Францускиот претседател Никола Саркози денеска ќе отпатува во тридневна посета на Кина, каде што ќе има средби со највисоките официјални претставници на оваа земја. Една од темите на разговорите ќе биде и барањето на западните земји, меѓу кои и на Франција, за воведување нови санкции против Иран, поради неговата спорна нуклоеарна програма.
XS
SM
MD
LG