Достапни линкови

Медведев во Данска


Рускиот претседател Дмитри Медведев од синоќа престојува во дводневна официјална посета на Данска, прва на ова ниво по 46 години. На аеродоромот во Копенхаген тој беше пречекан од данската кралица Маргарита Втора, а за денеска е предвидена средба со премиерот Ларс Расмусен, како и неколку состаноци меѓу министри и бизнисмени од двете земји.
XS
SM
MD
LG