Достапни линкови

50- годишнина од музејот на Ана Франк


Денеска во Амстердам ќе биде одбележана 50- годишнината од основањето на музејот на Ана Франк. На манифестацијата, меѓу другите, ќе присуствува и холандската кралица Беатрис.
XS
SM
MD
LG