Достапни линкови

Баерн финалист, хет трик на Олиќ


Фудбалерите на Баерн од Минхен се пласираа во финалето на Лигата на шампиони, откако во реванш натпреварот од полуфиналето синоќа го победија Олимпик во Лион со 3:0, со трите гола на Хрватот Ивица Олиќ. Вториот финалист ќе биде познат вечер, по одигрувањето на реванш мечот меѓу Барселона и Интер. Финалето е закажано за 22 мај во Мадрид.
XS
SM
MD
LG